.

.

New
Шиење Клипови Поставува Нерѓосувачки Челик Hemming Клипови 3 инчи - 20Pcs Шиење Клипови со Мерење на Владетелот не ' Рѓосувачки Челик Hemming Клипови Метални Игли за Шиење Кл?

Шиење Клипови Поставува Нерѓосувачки Челик Hemming Клипови 3 инчи - 20Pcs Шиење Клипови со Мерење на Владетелот

DEN 464.40

Количина на стоки
Достапно

Heming Клипови имаат ознаки изгравирани на полите правило.Овие полите клипови имаат голема флексибилност и цврсто да го задржи платно во место кога шиење.Нерѓосувачки Челик Hemming Клипови масло-отпорни, рѓа-доказ, анти-корозија и водоотпорен.Heming Клипови се направени од не ' рѓосувачки челик.Површината на Шиење Клипови е мазна и полиран.Вкупната должина на Шиење Клипови е од 4 инчи.Quilting Материјали имаат не било свиткување.Description Sewing Клипови може да се задржи ткаенина непроменети, без пукнатини.На белег на полите владетел се користи за да се поправи на ткаенина и мерка на големината за време на шиење.Нерѓосувачки Челик Hemming Клипови се особено корисни за почетници во шиење проекти.На лесен и уредни hemming клип заштедува време и напор.Features Sewing клипови-Боја : Sliver.-Материјал : Метал.-Големина на : 11.5x3.5cm/4.52x1.37inch.-Употреба : Мерење и фиксирање на ткаенина.Пакет including20*Шиење crimping клип.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат