.

.

New
Дрво Hygrometer, MD-2G LCD ABS Школка Дигитални 2 Pin Дрво Влага Метар Детектор на Дрва Hygrometer Влажност Тестер

Дрво Hygrometer, MD-2G LCD ABS Школка Дигитални 2 Pin Дрво Влага Метар Детектор на Дрва Hygrometer Влажност

DEN 458.16

Количина на стоки
Достапно

LCD Дисплеј-Дигитални LCD екран за јасно читање на екранот.Висока прецизност, брз одговор.Функција-Data hold функција може да се заклучи мерење на вредноста.Авто прашува симбол за низок напон (автоматски исклучете кога напонот е ултра-ниски).Автоматско Затвори-Автоматски исклучи кога метар не се користи за 3 минути, енергија-заштеда.Притиснете и задржете за 2 секунди за да се вклучи, која може да се избегне misoperation.Апликација-Прецизност тестирање инструмент за мерење на содржина на вода од дрво, хартија, бамбус, билка и други дрво влакна предмети.Карактеристики-дрво hygrometer е обработена од страна на професионални производството, тоа има прецизниот дизајн, водоотпорен и прашина превенција, стабилни перформанси.Карактеристики : 1. Дигитален LCD екран за јасно читање на екранот.2. Висока прецизност, брз одговор.3. Data hold функција може да се заклучи мерење на вредноста.4. Авто прашува симбол за низок напон (автоматски исклучете кога напонот е ултра-ниски).5. Автоматски исклучи кога метар не се користи за 3 минути, енергија-заштеда.6. Притиснете и задржете за 2 секунди за да се вклучи, која може да се избегне misoperation.7. Прецизност тестирање инструмент за мерење на содржина на вода од дрво, хартија, бамбус, билка и други дрво влакна предмети.Спецификација : Модел : MD-2 GShell материјал : ABSMeasuring опсег : 5%- 40%Точност : ±1%Екран : LCDOperating температура : 0 ℃ -40 ℃Напојување : 1 x 9 V 6 F22 батерија (НЕ се вклучени)Боја : black Item големина : 125 x 68 x 28mm / 4.9 x 2.7 x 1.1 in Weight : Прибл. 143g / 5.0 oz Package листа : 1 * Дрво Влага Meter1 * Сина Bag1 * Упатство.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат