.

.

New
Интегра ЗГОЛЕМИ RH 2-Начин Влажност Контрола, 55 Проценти, 67 Грам (Пакување од 100)

Интегра ЗГОЛЕМИ RH 2-Начин Влажност Контрола, 55 Проценти, 67 Грам (Пакување од 100)

DEN 6727.68

Количина на стоки
Достапно

ВЛАЖНОСТА на воздухот РЕГУЛАТОРОТ : Реагира и да се прилагодува на околината од страна на или прифаќање или ослободување влага за идеален, урамнотежена животна средина за храна, лекови, цигари, или цвеќе.ЗАДРЖУВА на ПРОИЗВОДОТ : Сол-бесплатно, и истури - и солза-отпорни пакети се зачува свежината, вкусот, вкусот, и арома, и продолжување на рокот на траење на производот.HANDS-FREE СЛЕДЕЊЕ : Замена на пакет кога dot вклучени во замена-индикатор картичка не стане сина.Животна СРЕДИНА-ПРИЈАТЕЛСКИ : Растителна основа, ФДУ-компатибилни, не-токсични, и еко-пријателски влажност контролори се печатат користејќи храна-одделение мастило и безбедно за директен контакт.ВЛАЖНОСТ ХАРМОНИЈА : Каже збогум на премногу влажен и премногу сува; во Интегра, имаме што се опфатени со нашите паметни, едноставни, стручно инженерните пакети, ленти, и кофи, бидејќи вашите омилени нешта заслужуваат ништо помалку од тоа само правото.Премногу влага може да значи влажна трева, иако многу малку може да доведе до overdrying, хрупкави цвеќиња, и груби чад.Rehydrate вашите цвеќиња и хербална медицина, и да ја задржите пури и провизии предмети свежи и слободни од гниење со Интегра ПОТТИК 2-начин влажност контролер.Тој нуди безбедна, едноставна и ефикасно решение за создавање на урамнотежена животна средина вашите производи треба да напредува.Сите Интегра ЗГОЛЕМИ пакети се поединечно завиткани и доаѓаат во професионални одделение двојно-zip бариера торба дека штити од влага, кислород, и пареа, што ја прави совршена за складирање и долгорочна употреба.Интегра ЗГОЛЕМИ доаѓа во различни тежини и големини, така што може да се избере совршена еден за вашите омилени предмети.Секоја големина се користи во одреден сооднос според големината на садот.Со различни роднина-влажност нивоа, кои ги одржуваат идеален релативна влага (RH), во затворен средина, зачувување на вашите омилени предмети за домаќинството никогаш не било полесно.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат