.

.

New
Жолта Јакна 67063 YJACK DEW PSYCHROMETER

Жолта Јакна 67063 YJACK DEW PSYCHROMETER

DEN 3879.12

Количина на стоки
Достапно

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.YJACK PSYCHROMETER.Безжични мерни на psychrometric параметри со леснотија.Мерки проценти релативна влажност, сува сијалица температура, влажни сијалица температура и точка температура.Мерка enthalpy промените низ испарувачот серпентина за систем на оперативната ефикасност.Карактеристики 8 флексибилни челични стапче за оптимално сензор за позиционирање во рамките на вентилација ducting.Жолта Јакна 67063 - YJACK DEW Psychrometer Безжична мерење на psychrometric параметри со леснотија Мерки проценти релативна влажност, сува сијалица температура, влажни сијалица температура и точка температура Мерка enthalpy промените низ испарувачот серпентина за систем на оперативната ефикасност Карактеристики 8 флексибилни челични стапче за оптимално сензор за позиционирање во рамките на вентилација ducting Оптимизиран сензор за домување наменети за зголемување на воздух размена и подобар одговор на time The ЖОЛТА ЈАКНА YJACK Серија обезбедува вкупно HVAC/R дијагностички решение.Употреба на YJACK DEW Psychrometer лесно и безжично да се измери температурата, влажноста, влажни крушка, точка и повеќе во амбиентниот воздух или вентилација ducting користејќи Bluetooth сигнал.Оптимизиран сензор за домување е наменета за зголемување на воздух размена и подобар одговор на време и со 1500 часа на продолжен животниот век на батеријата.На YJACK DEW psychrometer е компатибилен со YJACK ВИДИТЕ Стан и P51-870 ТИТАН уреди.Жолта Јакна YJACK Производ Series YJACK за повеќе Поврзани Techs The YJACK Серија е мрежа на уредите кои се формира нова платформа нуди вкупно HVAC/R дијагностика решение.Повеќе уреди може да се измери систем и еколошки параметри, обезбедување на комплетна слика на систем состојба.Секој уред користи Ниска Енергија Bluetooth (РАНЛИВИТЕ) технологија, за да interconnect со едни со други и да било кој паметен уред, Андроид или i OS.Многу од YJACK Серија уреди исто така, може да се комуницира директно со P51-870 ТИТАН Дигитални Цела истовремено.YJACK ВИДИТЕ App The ЖОЛТА ЈАКНА YJACK ВИДИТЕ Стан овозможува лесна интеграција со YJACK и P51-870 ТИТАН уреди нудат целосен HVAC/R систем дијагностички решение.Само го користите вашиот YJACK и P51-870 ТИТАН уреди со вашиот паметен телефон за комплетен систем на анализа.Лесно да се добијат и да се анализираат во живо податоците од сите вклучен во близина YJACK и P51-870 ТИТАН уреди, вклучувајќи system притисок, температура, v.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат