.

.

New
NJZY LCD Дисплеј Дигитални Hygrometer Термометар Соба Внатрешна Температура и Влажност Мерач Следи Метар Сензор за Дома

NJZY LCD Дисплеј Дигитални Hygrometer Термометар Соба Внатрешна Температура и Влажност Мерач Следи Метар Сензор

DEN 1360.80

Количина на стоки
Достапно

★Климатизација Индикатор : мали триаголник е прикажана иконата под влажност ниво, сува/удобно/влажни, и се користи за да се покаже воздухот состојба на животната средина. ★Висока и ниска евиденција : дигитален термометар и hygrometer се прикаже на висока и ниска температура и влажност во изминатите 24 часа, што може да се спореди и да се сфати еколошки промени. ★Clear LCD дисплеј : large font (големи букви податоци вредности и позадинско осветлување на екранот за да се обезбеди лесно читање на мерени вредности, дури и во услови на слаба светлина. ★Инсталација опции : Опремен со задна заграда, која може да се застане на десктоп и висат дупки за лесна инсталација на ѕидови на спалната соба, дневна соба, кујна, канцеларија и слично. ★НАШАТА ПОСВЕТЕНОСТ : Ако имате било какви прашања, можете да ни испратите е-маил и ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Барање за нашиот бренд име, внесете нашата продавница и да видиме повеќе производи.pecification : Материјал : ABSColor : бело/црна/зелена (изборен)Температура опсег : -4℉~158℉(-20℃~70℃)Температура на точноста : 0.1℃/℉Единица : °C/℉Влажност опсег : 10%~99%RHHumidity на точноста : 1%RHHigh и ниска евиденција : yes Air климатизација индикатор : Yes Backlight : Yes Power набавка : 2 * AAA батерии (не се вклучени)Големина : 85*65*25mm / 3.34*2.55*0.98 in Net тежина : 62g / 2.18 oz Packing големина на : 90*65*25mm / 3.54*2.55*0.98 in Package тежина : 103g / 3.63 oznotes : Само термометар и hygrometer, со исклучок на другите додатоци во слика.Поради осветлување или други причини, слика и вистински производ може да биде малку поинаков.Поради рачни мерења на локации, може да има отстапувања, ве молиме обратете се на вистинскиот производ.пакување листа : 1 * Thermohygrometer.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат